Warning: Use of undefined constant stripos - assumed 'stripos' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/prophoto2/functions.php(1053) : runtime-created function(1) : eval()'d code on line 3

Wiadomość została wysłana, odpiszę jak tylko będę mógł.

Niestety, coś poszło nie tak :(

Ukraina-Rumunia, czyli wschodni roadtrip

Jak co roku, na Święta Wielkanocne Moja Szkoła zorganizowała plener szkolny. Wypchany autokar, ponad czterdziestu fanatyków fotografowania. Nie było łatwo o dobre zdjęcia, cicha nutka rywalizacji, ale wszystko w dobrym tonie. Jednym słowem sympatycznie.

Granica polsko-ukraińska, okolice godziny4-5:

Śpiący kierowca:

7 lat temu, byłem na Ukrainie /Lwów-Krym/ zaskoczyła mnie życzliwość ludzi, szczerość, otwartość i szacunek do polaków, czego się specjalnie nie spodziewałem. 90% społeczeństwa to ludzie biedni, zarabiający naprawdę małe pieniądze, ale są szczęśliwi, uśmiechają się, pracują jak mrówki, każdy coś robi, żeby wszyscy mieli lepiej. Dwukrotnie pracowałem w Anglii, tam ludzie pomimo wysokiej stopy życiowej posiadają różną kulturę osobistą, na wschodzie moim zdaniem żyją same dinozaury, ludzie z wartościami, dlatego coraz bardziej ciągnie mnie na wschód.

Rumunia, kraj do którego podchodziłem z rezerwą, jadąc do Turcji 10 lat temu, obrzucono nasz autokar kamieniami, martwe zwierzęta przy drogach, na stacjach benzynowych, totalne ubóstwo. Tym razem pojechaliśmy do małych wsi, NIGDY nie spotkałem się z taka gościnnością, ludzie wpuszczali nas do domów, przyrządzali śniadania, kolacje, częstowali kawą, chałwą, pączkami, bimbrem (ajć!), jabłkami, zrywali kwiatki… szok! Myślę, że jakby, ktoś w środku nocy teleportował mnie do Rumunii, do jakiejś małej wsi, w pierwszym domu do którego bym zapukał, ktoś dałby mi nocleg, wyżywił i pomógł. Ludzie dawali od siebie, to co mieli najlepsze… brak słów. Po prostu brak słów. Brak. Oglądając zdjęcia, ktoś mógłby powiedzieć, że są brudni, biedni… ja w nich widzę życzliwych szczęśliwych ludzi, i chciałbym, żebyście Wy widzieli ich tak samo.

Jako, że serwer znajduję się u znajomego, a nie chce nadużywać jego gościnności, wszystkie zdjęcia znajdują się >> tutaj <<


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

by Paweł Roman

6 comments

25 kwietnia 2010 - 21:57 AgaPe - świetne ;)

8 maja 2010 - 16:59 Par66co5 - Tez kiedyś ogarniałam podobne rzeczy. Niestety w tej chwili mam już dużo mniej czasu. Szkoda :9

11 maja 2010 - 14:48 Do666min7 - Bardzo podobał mi się twój wpis. Wyłącznie tak dalej !.

13 maja 2010 - 06:01 Darek Jankowiak - Trafiłem tu przypadkiem, zdjęcia z tego reportażu po prostu mnie zauroczyły. Są świetne !!! Wielki medal dla Ciebie, że nie skusiłeś się na turystyczne pocztówki! Polecam książkę "Rumunia. W poszukiwaniu diabła"

18 maja 2010 - 15:06 funkey - świetny reportaż. tez trafiłem przez przypadek i będę chyba częsciej zaglądał;) pozdrawiam / F.

19 maja 2010 - 11:04 dAny - hej, naprawdę świetne te zdjęcia. Widać, że byłeś blisko ludzi i zjednałeś sobie ich zaufanie. Będę zaglądał częściej, zresztą już dodałem do Rss'a : )

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*